Aparaty do terapii falą uderzeniową

Aparat do terapii falą uderzeniową powinien być dopasowany do potrzeb konkretnej terapii. Aparaty do terapii falą skupioną posiadają inne parametry niż aparaty do terapii falą radialną lub falą planarną. Różnią się rodzajem generowanej fali, głębokością penetracji fali uderzeniowej, a także zastosowanymi aplikatorami fali.

Aby aparat do terapii falą uderzeniową spełnił oczekiwania użytkownika, a także był wygodnym i funkcjonalnym narzędziem pracy terapeuty, powinien posiadać kilka istotnych cech. Warto wybierać modele o czytelnym, graficznym wyświetlaczu, i prostym w obsłudze menu ułatwiającym kontrolowanie parametrów zabiegu. Należy pamiętać o dopasowaniu gabarytów aparatu do terapii falą uderzeniową do rozmiarów gabinetu i charakteru wykonywanej pracy. Dla terapeutów często pracujących w terenie dobrym rozwiązaniem mogą okazać się aparaty o kompaktowej budowie, pozwalające na ich komfortowy transport.

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy zestawienie popularnych, najwyższej jakości aparatów do terapii falą uderzeniową. Zapraszamy do lektury.

Aparat do terapii falą uderzeniową – podział aparatów ze względu na rodzaj zastosowanej fali:

Fala radialna
Fala skupiona
Fala planarna