Leczenie zaburzeń erekcji

System PiezoWave2 w leczeniu zaburzeń erekcji falą uderzeniową

Zastosowanie fali uderzeniowej jako leczenia pierwszego rzutu u pacjentów z zaburzeniami erekcji zalecane jest w wytycznych Europejskiego Towarzystwa Urologicznego już od 2013 roku. Mimo to procedura ta jest mało powszechna ze względu na problemy z efektywną aplikacją fali uderzeniowej do ciał jamistych oraz jej czasochłonność. Ponadto większość placówek ma możliwość stosowania jedynie skupionych lub rozproszonych fal uderzeniowych.

Mierząc się z tymi problemami firma Richard Wolf oraz ELvation Medical GmbH opracowały wspólnie źródło terapeutyczne generujące liniową falę uderzeniową i pokrywające większy obszar tkanki. Aparat ten jest już dostępny do stosowania w gabinetach lekarskich. Technologia LSTC-ED umożliwiła, po raz pierwszy, perfekcyjne dopasowanie aplikacji fali uderzeniowej do kształtu ciał jamistych.

Dane oparte na dowodach i wiarygodność mają dla nas podstawowe znaczenie. Stąd też należy wskazać, że prospektywne wieloośrodkowe kontrolowane placebo badanie na grupie 75 pacjentów wykazało znaczącą poprawę wyników IIEF a leczenie zakończyło się sukcesem u 81% pacjentów po upływie 1 miesiąca. Wykazano również funkcjonalną poprawę po upływie 6 miesięcy od zakończenia leczenia udowadniając tym samym długoterminowe efekty zastosowania LSTC-ED.

Terapia stosowana jest w warunkach ambulatoryjnych a zabieg trwa kilka minut i zwykle jest bezbolesny; głównym wskazaniem są zaburzenia erekcji o podłożu naczyniowym. Mechanizm działania tej procedury polega na nasileniu wazodylatacji, usprawnieniu mikrokrążenia i wzmożonej angiogenezie.

Mierząc się z problemami zaburzeń erekcji firma Richard Wolf oraz ELvation Medical GmbH opracowały wspólnie źródło terapeutyczne generujące liniową falę uderzeniową i pokrywające większy obszar tkanki. Aparat ten jest już dostępny do stosowania w gabinetach lekarskich w Polsce. Technologia LSTC-ED umożliwiła, po raz pierwszy, perfekcyjne dopasowanie aplikacji fali uderzeniowej do kształtu ciał jamistych i w wielu przypadkach skuteczną nieinwazyjną terapię zaburzeń erekcji.

Zapoznaj się z protokołem leczenia zaburzeń erekcji LSTC-ED:

Algorytm LSTC-ED  

Zobacz sposób leczenia zaburzeń erekcji za pomocą fali uderzeniowej:  • Aparat do terapii skupioną falą uderzeniową Piezowave 2 to profesjonalne urządzenie łączące w sobie zalety terapii ESWT i TPST (mięśniowo-powięziowe punkty spustowe). więcej

    Piezowave 2

    Richard Wolf