Mobilne urządzenie z technologią Smart Focus – fala uderzeniowa dla wszystkich wskazań

Dornier Aries-System to najnowsze osiągnięcie firmy Dornier MedTech , która jest pionierem technologii pozaustrojowego wykorzystania fali uderzeniowej i od 30 lat jest liderem na rynku w dziedzinie mobilnych systemów zogniskowanych fal  uderzeniowych. Specjalnie dla użytku w ortopedii i chirurgii urazowej opracowano system wykorzystujący sprawdzone w wielu urządzeniach aplikatory z elektromagnetycznym emiterem fali uderzeniowej. Wieloletnie doświadczenie kliniczne i prace rozwojowe przyniosły najmniejszy na świecie mobilny aplikator wykonany w tej technice. Dornier Aries  jako „Smart Focus” charakteryzuje się unikalnym kanałem terapii. Wiązka energii rozprowadzana jest w szerokim kanale stymulacji w kształcie cygara i działa od powierzchni do najgłębszych struktur tkankowych. Dawkowanie poziomu energii lub częstotliwości fali uderzeniowej wykonuje się bezpośrednio poprzez naciśnięcie przycisku na lekkiej, ergonomicznej głowicy. Kombinacja zogniskowanej i radialnej technologii fali uderzeniowej jak również brak konieczności wymiany aplikatorów i wkładek żelowych pozwala prowadzić terapię w sposób ciągły. Aries System umożliwia skuteczne leczenie klasycznych wskazań, takich jak: ostroga piętowa, achillodynia, boczne zapalenie nadkłykcia i prowadzi do doskonałych rezultatów leczenia.

Dr Ivo Braitenbacher, ortopeda z Sindelfingen od dwóch lat używa systemu Dornier Aries i jest zachwycony unikalną techniką:

Z mojego urządzenia korzystam przy ostrych i przewlekłych zaburzeniach układu mięśniowo-szkieletowego i jest ono niezwykle udane. Używam systemu nie tylko przy klasycznych wskazaniach do użycia skoncentrowanej fali uderzeniowej – w szczególności w zespole bólu mięśniowo-powięziowego Aries pokazuje swoje atuty. Ponieważ w przypadku co najmniej 80% pacjentów rejon punktu spustowego powodujący ból nie znajduje się w obszarze bólu, istotne jest aby z pomocą fali móc przebadać metodą biofeedback duży obszar aktywnych mięśni.