Zastosowanie radialnej fali uderzeniowej w walce z cellulitem

Intelect RPW (Radial Pressure Wavetherapy) jest urządzeniem amerykańskiej produkcji, działającym na zasadzie radialnej fali akustycznej, którego używanie ma na celu zapobieganie powstawaniu cellulitu.

Cellulit – inaczej pomarańczowa skórka – powstaje wskutek połączenia dwóch procesów. Pierwszym z nich jest wypychanie na powierzchnię skóry powiększonych komórek tłuszczowych. Drugi to nierówna powierzchnia skóry, będąca wynikiem nie rozciągających się włókien tkanki łącznej wskutek braku ich elastyczności. Jednakże fala dźwiękowa wytwarzana przez Intelect RPW przebija się przez wszystkie warstwy skóry i tłuszczu oraz rozbija nagromadzenia głównego składnika włóknistych przegród tkanki łącznej – kolagenu. Efektem tego oddziaływania jest zmniejszenie liczby oraz rozmiarów komórek tłuszczowych, znajdujących się pod skórą, a także zwiększenie elastyczności włókien tkanki łącznej. Innymi rezultatami działania radialnych fal akustycznych jest pobudzenie krążenia i zmiana stopnia produkcji kolagenu. Zmniejszony poziom cellulitu, większe naprężenie i jędrność, a także poprawiona budowa poszczególnych warstw skóry to efekty już pierwszego zabiegu.

Intelect RPW w badaniach

  • Eliminacja pomarańczowej skórki I-III stopnia
  • Zmniejszenie występowania cellulitu o 94%
  • Skóra elastyczniejsza o 110%
  • Wyszczuplenie sylwetki nawet o 7 cm
  • 82% odnotowanych przypadków zmniejszonego obwodu
  • 94% odnotowanych przypadków gładszej i bardziej miękkiej skóry.

O kim myślano, tworząc Intelect RPW?

Intelect RPW stworzono z myślą o kobietach, które liczą na skuteczny sposób pozbywania się pomarańczowej skórki, a przez to widoczne gołym okiem rezultaty w postaci jędrniejszej i gładszej skóry oraz mniejszego obwodu ciała przede wszystkim w najbardziej pożądanych strefach. Zabiegom falami akustycznymi Intelect RPW, których ciśnienie mieści się w przedziale od 1,4 do 5 barów, można poddawać prawie każdego pacjenta, z uwagi na możliwość dostosowywania intensywności do konkretnych potrzeb.

Oddziaływanie Intelect RPW polega na wywoływaniu drgań tkanki łącznej okolic ciała, gdzie występuje pomarańczowa skórka, co znacznie poprawia jędrność i elastyczność skóry. W przeciwieństwie do innych kuracji, kuracja RPW® uelastycznia skórę nie o zaledwie 15-20% lecz aż o 74% po każdym seansie, a (maksymalnie) 110% utrzymuje się nawet przez pół roku po zakończeniu leczenia. Poprawieniu ulegają również krążenie krwi i limfy, a przez to przemiana materii, co zwiększa napięcie skóry oraz wyszczupla strefy ciała objęte leczeniem.

Etapy leczenia Intelect RPW

Etap przedzabiegowy

Strefy ciała, które mają zostać potraktowane radialnymi falami dźwiękowymi, są poddawane przygotowaniom. Bardzo niska, jeśli jakakolwiek, bolesność to zaleta osiągnięta dzięki możliwości dostosowania ciśnienia, co dodatkowo sprawia, że powłoki skórne pozostają nienaruszone. Należy pamiętać o zapewnieniu stałego poziomu energii emitowanych fal, a można to zrobić nakładając specjalny żel na skórę. Zasięg aplikacji pozwala na ustalenie sposobu skanowania leczonego obszaru, tj. w pionie lub poziomie. Następuje równomierne pobudzenie tkanki dzięki impulsom, których liczba mieści się w przedziale 3200-4000. To oddziaływanie na tkankę łączną prowadzi do jej rozluźnienia, co z kolei sprawia, że naskórek staje się jędrniejszy, a krążenie krwi ulega poprawieniu, zaś końcowy efekt w postaci wzmocnienia naskórka i skóry właściwej to rezultat zwiększonej produkcji kolagenu.

Etap pierwszy

Strefy ciała pokryte pomarańczową skórką zostają poddane działaniu radialnych fal uderzeniowych, co powoduje rozluźnienie włókien tkanki łącznej i degradację powiększonych komórek tłuszczowych. W efekcie produkcja kolagenu ulega zwiększeniu, a przemiana materii zostaje poprawiona. Skóra zyskuje na gładkości oraz napięciu przy jednoczesnej eliminacji cellulitu.

Etap drugi

Działanie głowicy drenującej V-ACTOR poprawia pracę układu limfatycznego, a jednocześnie ma efekt detoksykujący w postaci odprowadzania rozbitych komórek tłuszczowych i toksyn, co znacznie przyspiesza przemianę materii w organizmie. Prawidłowa redukcja cellulitu całkowicie zależy od wydajności ostatniego z wyżej wymienionych procesów.

Etap pozabiegowy

Powiększone komórki tłuszczowe zostają usunięte, włókna tkanki łącznej uelastycznione, a kolagen poddany odnowie, co przynosi zauważalne efekty zabiegu w postaci zdecydowanie mniejszej ilości cellulitu, a także gładszej, elastyczniejszej i bardziej napiętej skóry.

Głowice zabiegowe i aplikatory

Intelect RPW jest jedynym urządzeniem wyposażonym w dwie głowice zabiegowe: D-ACTOR oraz V-ACTOR. Pierwsza odpowiada za skuteczne zwalczanie cellulitu poprzez emisję radialnej fali uderzeniowej zdolnej oddziaływać nawet na najgłębsze warstwy skórne. Z kolei druga usuwa toksyczne substancje wchodzące w skład cellulitu oraz nagromadzenia tłuszczu. W zależności od tego, która część ciała ma zostać poddana zabiegowi, różnorodność aplikatorów wchodzących w skład wyposażenia Intelect RPW pozwala na wybór odpowiedniej końcówki. W krótkim czasie można pozbyć się cellulitu każdego stopnia w sposób nieinwazyjny, łącząc działanie dwóch głowic jednocześnie.

Zakres dostępnych funkcji

Obracany wyświetlacz – ułatwienie obsługi urządzenia bez względu na pozycję terapeuty przy braku konieczności zmiany miejsca w którym znajduje się urządzenie. Maksymalny stopień obrócenia wynosi 360°.

Kolorowy ekran dotykowy – bezproblemowe oraz szybkie poruszanie się po systemie, zainstalowane podpowiedzi wraz z automatycznymi ustawieniami oraz dostępem do ich modyfikacji w zależności od potrzeb pacjenta.

Miejsce na akcesoria – miejsce gdzie przechowuje się głowice i aplikatory zapewniające wygodę przechowywania oraz łatwość dostępu. Zainstalowana poręcz oraz system kół kierunkowych sprawiają, iż urządzenie można łatwo przenosić po całej klinice. Zamontowane dwa uchwyty umożliwiają bezproblemowe przechowywanie 3-metrowych przewodów urządzenia. Dolny pojemnik to miejsce gdzie można przechowywać butelkę (niezbędną do bezpiecznego usuwania nadmiaru wilgoci powstającej w wyniku działania sprężonego powietrza) i inne elementy wyposażenia.