Aktualności

Fala uderzeniowa w medycynie sportowej stosowana jest już od prawie 20 lat!

Urządzenie do terapii falą uderzeniową w medycynie sportowej zostało po raz pierwszy użyte przez Niemców podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku. Zespół niemieckich zawodników zdobył 20 złotych medali, na samym podium stanęło prawie 50 sportowców.

W 1998 r. z dobrodziejstw terapii falą uderzeniową skorzystały aż trzy zespoły uczestniczące w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej. Zwycięzca turnieju – Francja, także stosowała falę uderzeniową przywracając zawodnikom pełną sprawność po wyczerpujących meczach i urazach.

Terapia falą uderzeniową cechuje się wysoką skutecznością i krótkim czasem oczekiwania na rezultaty, co w przypadku profesjonalnych sportowców ma kluczowe znaczenie. Terapia ESWT zapewnia prosty, szybki i efektywny proces leczenia, dzięki czemu zawodnik w krótkim czasie może wrócić do aktywności fizycznej i kontynuować trening.